-2 C
Скопје

Tag : белешки

Живот Магазин Магазин слајдер

Предвоени говори рачно напишани од Хитлер продадени на аукција за 34.000 евра

Слободен Печат
Аукциска куќа во Минхен во петокот продала белешки од Хитлер кои ги пишувал за говорите што ги одржал пред Втората светска војна. Највисоката понудена цена...
Колумни

Две белешки за верско-политичкиот блуд

Џабир Дерала
Белешка 1: Мрачната кохезија меѓу клерот и политиката во пресрет на корона-Бајрам, а после корона-Велигден (актуелна ситуација) Наќе, Сулејман и Стефан се другарчиња. Но тоа...