-6 C
Скопје

Tag : бел

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Белиот капут е најдобриот избор за оваа зима: Погледнете како да го носите овој водечки тренд без грешка!

Слободен печат
Модните експертите пресудија, белиот капут е ултимативен тренд оваа зимска сезона… Првата асоцијација кога станува збор за модата и зимата се некои потемни нијанси, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест изгради огромен бел ѕид околу својот имот (ФОТО)

Слободен печат
Контроверзниот рапер Канје Вест откако дозна дека нема да може да влезе во трката за претседател на САД поради одлуката на судот во Охајо, повторно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Убавата Анџелина Џоли е вистински ангел во бел фустан, но валканите стапала ја расипаа целата слика (ФОТО)

Слободен печат
Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли (45) важи за една од најубавите жени во светот и секогаш на собе носи совршена, а сепак едноставна комбинација. Но и...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка заблеска на прославата на Денот на независноста во САД… Меланија Трамп (50) на прославата на Денот на независноста на Америка со...
Забава Магазин Некатегоризирано

Џеј Ло повторно воодушеви: Во бел костим за капење гордо го покажа своето тело (ВИДЕО)

Слободен печат
Прекрасната Џенифер Лопез повторно ни покажа дека годините не и можат ништо, а овојпат 51-годипната објавица тоа го направи преку кратко видео од плажа во...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерот Брајан Тарантино, кој домашните гледачи го знаат по улогата во серијата „Сопранови“, но и од серијата „Девојките на Гилмор“, е пронајден мртов, пренесува американскиот...
Еспресо Шоу биз

Виолета од „Подобар живот“ на 58 години прошета во ПРОЅИРЕН ФУСТАН (ФОТО)

Слободен печат
На црвениот тепих за избор на Мис Србија се прошета и актерката Лидија Вукичевиќ во изданието во кое се појави ги привлече сите погледи. Облече...
Вести Свет

Снимка од падот на белгискиот Ф-16 во Франција: Како пилотот заврши на далновод (ВИДЕО)

Слободен печат
Француската екипа за спасување успеа да му го спаси животот на пилотот на белгискиот Ф-16 кој падна на далновод утринава, откако се катапултираше од авионот...
Вести Скопје

Почина скопската легенда Алфонсо (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
На познатата Фејсбук група Стари Скопјани пред околу еден час е објавено дека познатата скопската легенда и актер Рефет, попознат меѓу народот како Алфонсо, починал....
Еспресо Храна

Дали е штетен белиот ориз?

Слободен печат
Некој одамна покренал гласини дека белиот ориз е штетен, а дека кафениот или интегрален ориз е здрав. Не е познато точно од каде потекнуваат овие...