• Барбадос

ФОТО | Ријана се појави без градник, принцот Чарлс не го тргна погледот од пејачката

Пејачката Ријана (33) се појави на свечена церемонија на која Барбадос беше прогласен за република, со што и официјално беше завршено владеењето на британската кралица Елизабета Втора во таа земја.   View this post on Instagram   A post shared by RIHANNA FRANCE 🇫🇷 (@rihannaextasy) На свечената церемонија присуствувал и принцот Чарлс, кога било симнато …

ФОТО | Ријана се појави без градник, принцот Чарлс не го тргна погледот од пејачката Read More »