Tag : бараж натпревар

Спорт Фудбал

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат
Влезниците за бараж натпреварот помеѓу Македонија и на Косово во полуфиналето од Лигата на нации ќе почне во понеделник. Место на северната и на јужната...
Слајдер Спорт Фудбал

Безбедноста на Македонија – Косово е грижа на МВР, а косовската полиција ќе внимава на гостинските навивачи

Слободен печат
На координативните средби помеѓу МВР и ФФМ е одлучено за безбедноста на гледачите да не грижат приватни агенции за обезбедување туку за целосната безбедност да...
Ракомет Спорт

Ракометарите наместо два, на само еден бараж од Светското првенство

Слободен печат
Европската ракометна федерација денеска го објави системот на натпреварување кое европските репрезентации ќе ги однесе на ракометниот Мундијал кој идниот јануари ќе се одржи во...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје со една нога во АБА лигата

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје се наоѓа пред пласман во АБА лигата откако како гости  го совлада Задар со 89:83 во бараж двомечот за последното место...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје по трет пат поразен, Приморска во АБА лигата

Слободен печат
МЗТ Скопје не успеа да триумфира во АБА-2 лигата, губејќи и трет пат по ред од Приморска која од наредната сезона ќе игра во најквалитетното...