• бараж натпревар

И Црна Гора ќе игра на Светско првенство

Ракометарите на Црна Гора обезбедија пласман на Светското првенство што идната година ќе се игра во Полска и Шведска. Црногорците во реваншот кој се играше во преполната сала „Морача“ со 33:25 ја совладаа Грција и ја анулираа негативата од првиот натпревар (23:25). – Долго време ги „бркавме“, Грците се пргави, малку се фанатици, баш како …

И Црна Гора ќе игра на Светско првенство Read More »