Tag : банкомати

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Гледајте си ја вашата работа“: Се огласи српската пејачка Романа, по апсењето во Австрлија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Романа Паниќ (45) пред неколку дена беше уапсена во Австралија со вереникот Филип М. (40) поради кражба на банкомати, заради која е осудена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка Романа уапсена во Австралија, ќе лежи 12 месеци затвор! (ФОТО)

Васко Спасоски
Двајца српски туристи се уапсени во Австралија поради користење софистициран систем со кои снимале луѓе кои користат банкомати, а потоа ги копирале податоците и картиците....
Вести Македонија Слајдер

Пензиите од петок ќе се подигаат преку банкомати, граѓаните да ја инсталираат апликацијата „Стоп Корона” 

МИА Агенција
Според препораката на Владата објавена по последната нејзина седница, од петок, 24 април, банките треба да обезбедат пензионерите со априлските пензии да може да располагаат...
Вести Економија Слајдер

Како хакерите ги празнат банкарските сметки и како да се заштитите?

Слободен печат
Со само неколку чекори искусните хакери можат да влезат во интернет налозите и да ги испразнат сметките. Тоа најчесто се прави преку т.н. „задна врата“...
Вести Регион Слајдер

УКРАЛЕ ПОВЕЌЕ ОД МИЛИОН ЕВРА: Украински хакери ограбиле банкомати во БиХ

Слободен печат
Украински хакери од банкомати во БиХ за два дена украле повеќе од 2,5 милиони конвертабилни марки – 1.250.000 евра. Од петокот до неделата на подрачје...
Вести Економија

Некогаш ги нарекувале „дупка во ѕидот“: Приходот од продажбата на банкомати надминува 13 милијарди долари

Слободен печат
Денеска речиси и да не можеме да го замислиме животот без банкомат. Тие се наоѓаат на речиси секој агол, а ширум светот постојат дури три...
Вести Економија

Се отстрануваат проблемите со картичките на Комерцијална

Слободен печат
Корисниците на картички на Комерцијална банка денеска може да вршат трансакции во трговија и на најголем дел од банкоматите на Банката. Од Банката соопштуваат дека...