Tag : балкан хандбал

Ракомет Спорт

Алушовски: Доаѓа рускиот бек Санталов, го сакам и Талески во Вардар

Слободен печат
Во интервјуто за специјализираниот веб портал за ракомет „Балкан-Хандбал“ зборуваше тренерот на актуелниот македонски, регионален и европски шампион Вардар, Стевче Алушовски. Стратегот на „црвено-црните“ говореше...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Вардар доаѓа до ситуација да заврши како Кометал ЃП!

Слободен печат
Долгогодишниот финансиер на скопски Вардар, првиот човек на СЕХА Газпром лигата, Михајло Михајловски, ги засука ракававите кога станува збор за формирање состав за наредната сезона....
Ракомет Спорт

Дибиров за судбината на Вардар: Не можам да сфатам како го оставаат да исчезне!

Слободен печат
Руското лево крило на Вардар, Тимур Дибиров во интервјуто за специјализираниот веб портал „Балкан хандбал“ вели дека единствениот проблем во последно време е што не...
Ракомет Спорт

Гласаат фановите: Колку далеку ќе стигнат Екс-ЈУ репрезентациите на ЕП 2020?

Слободен печат
Уште три дена останаа до почетокот на Европското првенство 2020 година во кое ќе учествуваат 24 репрезентации и ќе се организира во три држави –...