• автобуска несреќа

Трагедија во Перу: Над 20 мртви во автобуска несреќа

Најмалку 24 лица загинаа во автобуска несреќа во северниот дел на Перу, соопштија официјални лица. Во автобусот кој излетал од патот имало 60 патници, објави Ројтерс. Полицијата не соопшти колку лица се повредени во несреќата. Автобусот излетал од патот во планинскиот регион Ел Алто на крајниот север на земјата. Причините за несреќата се истражуваат, а …

Трагедија во Перу: Над 20 мртви во автобуска несреќа Read More »