Tag : август

Вести Свет

Изненадување во Италија: Падна снег во август (ВИДЕО)

Слободен печат
На планинскиот превој Стелвио во Италија, вчера вечер паднал снег. Стелвио се наоѓа во северна Италија, на граница со Швајцарија на висина на околу 2.757...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 1-ви август!

Васко Спасоски
Лав 23.7-22.8. Љубов За љубовните прашања ќе треба да го послушате ставот на вашиот партнер. Моментално е чувствителен , но добронамерен. Кариера денеска ќе немате...
Вести Економија

Мнучин: Граѓаните на САД во август ќе добијат помош од 1.200 долари

Слободен печат
Американскиот секретар за финансии Стивен Мнучин соопшти дека републиканците се подготвени, среде епидемијата на коронавирус, да го реализираат следниот пакет помош во понеделник, и дека...
Вести Свет

Крисанти: Со нов бран на вирусот може да се соочиме во август

Горан Наумовски
Италија би можела да се соочи со нов бран на пандемијата Ковид-19 уште во август, а не како што беше најавено во септември или октомври....
Вести Свет

Тајланд ја продолжува вонредната состојба до крајот на август

МИА Агенција
Тајланд ќе ја продолжи вонредната состојба до крајот на август, со цел да се спречи натамошно ширење на коронавирусот, изјави денеска Сомсак Рунгзита, генерален секретар...
Хроника

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 26 август годинава, откако денешното рочиште е одложено поради најавено отуство на надлежниот јавен обвинител. – Заради интерес на...
Вести Економија Слајдер

Исплата за второто тримесечје од Мој ДДВ во август

Слободен печат
Заклучно со месец јуни се заокружува второто тримесечје во кои граѓаните скенираа сметки за поврат на ДДВ. Според УЈП од април до јуни биле скенирани...
Кошарка Спорт

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат
Според Адријан Војнаровски оваа натпреварувачка сезона во најсилната кошаркарска лига на светот нема да продолжи во јули како што првично се предвидува. Како што информира...
Останатo Спорт

АТП донесе одлука: Без тенис до август

Слободен печат
Како што официјално информираат од Асоцијацијата на тениските професионалци, продолжена е суспензијата на сите свои натпреварувања до 31 јули 2020 година поради пандемијата на КОВИД-19....
Вести Македонија

„Охрид трчаТ” преместен за крајот на август

Слободен печат
Четвртото издание на „Охрид трчаТ”, поради новонастаната ситуација со Ковид -19 е одложено од 7 јуни за последниот викенд од август месец.  Манифестацијата ќе се...