Tag : аут

Спорт Фудбал

И судиите вежбаат во изолација: Аут, прекршок, офсајд..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен спортистите, и фудбалските судии наоѓаат начин како да го поминат времето на домашна изолација со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Френк Комба...
Спорт Фудбал

Дали ова е најголемата грешка во историјата на фудбалот!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Голманот на Улсан на натпреварот против Поханг Стилерс направи една катастрофална грешка. Овој потег на чуварот на мрежата со голема брзина се прошири на социјалните...
Останатo Спорт

НЕ ПЛАШИ СЕ, КАЖИ ШТО СЕ СЛУЧИ: Сакаа да му „украдат“ поен на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ славеше во второто коло на турнирот во Токио против Го Соеда со 2:0 во сетови, но одредени моменти на мечот го налутија првиот...
Останатo Спорт

Најглупавиот потег во историјата на тенисот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лопез кој што има толку големо искуство од тениските терени, секако не смее да си дозволива таков „аматеризам“. Шпанецот Лопез во дуелот против Кубот/Мело после...