Tag : астрологија

Забава Магазин

Овие хороскопски знаци никогаш нема да ви простат неверство

Слободен печат
Како реагираат хороскопските знаци ако ги изневерите? Еве кој простува, а кој не. Овен – Ако имате изневерено роден/а во знакот на Овен, ќе биде многу...
Забава Магазин

Хороскопски знаци на кои им е предодредено да станат богати и славни!

Слободен печат
Повеќето луѓе сакаат да бидат богати и славни, веројатно без да бидат свесни за тоа дека и астрологијата игра улога во овие нивни желби, односно...
Забава Магазин

Само овие 4 хороскопски знаци можат да простат сè!

Слободен печат
Тие го прават тоа за сопствен мир, и поради силното верување дека сите луѓе, длабоко во себе се добри. 1. Вага Со цел да избегнат...
Забава Магазин

Во кој знак е родено вашето куче? Прочитајте го неговиот хороскоп и подобро запознајте го!

Слободен печат
Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е...
Забава Магазин Некатегоризирано

Мала астро школа: Кои работи тешко ги реализираме и зошто? Во што најмногу се мачиме, вложуваме….

Слободен печат
Куќата во која се наоѓа Сатурн е важен елемент на наталната карта, бидејќи карактеристиките на таа конкретна куќа ќе претставуваат сериозен и понекогаш тежок начин...
Забава Магазин

Хороскопот открива: Која е идеалната професија за вас

Слободен печат
Овен Најдобра работа за Овенот е полицаец или пожарникар. Припадниците на овој знак можат да се пронајдат и во професии како што е промоција на...
Забава Магазин

Дневен хороскоп за 26.01.2020 – Погледнете што велат ѕвездите за вас!

Слободен печат
Овен Можете да очекувате генерално добар ден за работа. Пред вас е поволна атмосфера да решите некои работи. Опуштени сте и саканата личност знар дека...
Забава Магазин

Мала астро школа: Каде ви е среќата?

Фата Моргана
Каде и да престојува Јупитер, тој дел од нашиот живот ќе биде среќен и ќе имаме длабоки радости и задоволства во активностите во таа специфична...
Забава Магазин

Совршената жена е родена во овој хороскопски знак: Дали можеби тоа сте вие?

Слободен печат
Хороскопски знак кој според карактеристиките, важи за најсовршен е –Девица! Со ова се согласуваат многумина астролози, а посебно им даваат предност на жените. Девица, која...