Tag : астрологија

Забава Магазин

Хороскоп за 22 март – Прочитајте каков ќе ви биде денешниот ден…

Слободен печат
Овен Имате налет на позитивна енергија и ќе бидете многу пријатно изненадени кога до вас ќе пристигнат нови вести на деловниот план. Ако ви се...
Забава Магазин Некатегоризирано

Како 12-те хороскопски знаци го поднесуваат социјалното дистанцирање и излолација?

Слободен печат
Во продолжение проверете како хороскопските знаци се однесуваат во прилика на социјално дистанцирање и изолација. Овен Овенот не ни требал да оди на пазарување во...
Забава Магазин

Хороскоп за 19 март – Девиците ќе имаат причини за радост, Водолиите ќе имаат кавги во љубовта

Слободен печат
Овен Можно е некој од соработниците од минатото повторно да ве контактира за некои нови деловни можности. Во љубовта лицето кое ви се допаѓа е...
Забава Магазин

Овие 3 хороскопски знаци можат истовремено да сакаат две лица

Слободен печат
Астролозите се согласуваат дека не е невообичаено да се сакаат две лица, силно, истовремено. Но, тоа не важи за сите хороскопски знаци. На пример, родените...
Забава Магазин

Ретроградниот Меркур помина, но нови маки ни носи ретро-сенката, проверете како ќе влијае на вашиот живот!

Слободен печат
Меркур престана да биде ретрограден од 9-ти март, но до 29-ти март ќе сотане активна неговата ретроградна сенка. На некој начин, периодот на ретро-сенка може...
Забава Магазин

Хороскоп за 17 март – Биковите ги очекува пресврт, Рибите нема да веруваат никому

Слободен печат
Овен Тешкиот товар кој го носите не е само од вашите вишок килограми. Насобрани се доста незгодни позиции, климави компромиси и неразрешени ситуации. На крајот...
Забава Магазин

Хороскоп за 16 март – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Слободен печат
Овен Избегнувајте поинтензивен друштвен живот. Совладајте го стравот од самотија. Ако можете да се посветите на работата или пак некое хоби кое ве исполнува и...
Забава Магазин

Дневен хороскоп за недела, 15 март: Близнаците ќе се вљубат во Овен, Јарците имаат проблеми со концентрацијата

Слободен печат
Овен Не би требало на себе си да си ставате поголеми обврски од оние кои веќе ги имате. Пробајте да се одморите малку. Слободните ќе...
Забава Магазин

Ништо од флертот: Овие хороскопски знаци ги интересира само љубов!

Слободен печат
Постојат знаци од зодијакот на кои им е потребна потпора, интимност и меѓусебно разбирање. Кои се тие? Прочитајте во продолжение кој нема да ви одговара...
Забава Магазин

Дневен хороскоп за 14 март: Кариера, љубов и здравје!

Слободен печат
Овен Внимавајте на можните компликации на полето на работата. Неповолен ден за вас. Можете да се надевате на убаво познанство со личност која ќе ви...