Tag : арслани

Вести Македонија

Маричиќ-Арслани: Врховниот суд треба активно да се вклучи во реформите во правосудството

Слободен печат
Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска се сретна со в.д. претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Фаик Арслани. На средбата, како што соопшти...
Вести Македонија

Младите лекари подготвени да работат со пациенти со Ковид-19

Слободен печат
Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, заедно со заменик министерот, д-р Арменд Арслани денеска остварија средба со докторите на медицина, кои месецов го положија...
Вести Македонија Слајдер

57 случаи со Ковид 19 во Скопје по општини: Најмногу од Чаир, Центар и Бутел!

Заменик министерот за здравство Арслани ја презентираше статистиката на новите 57 заразени со коронавирус во Скопје. 10 случаи се од Центар, 11 од Чаир, 9...
Вести Македонија

По предлог на Заев, Арменд Арслани избран за нов заменик-министер за здравство

Слободен печат
Собранието на денешната 120-та седница со 62 гласа „за” и 17 „против” го именува Арменд Арслани за нов заменик-министер за здравство. Арслани, кој доаѓа од...
Вести Македонија

Заев го предложил Арменд Арслани за нов заменик-министер за здравство

Слободен печат
До Собранието од страна на премиерот Зоран Заев, бил доставен предлог за нов заменик-министер за здравство. Новиот предлог на Зааев следува по оставката на Асим...