• апел

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е мајката да го изгуби своето дете поради бруталност

Колумбиската пејачка Шакира ја осуди полициската бруталност на социјалните мрежи за време на протестите во нејзината матична земја за контроверзните даночни реформи. Таа објави фотографија од насилните протести што се одржуваат во Колумбија веќе неколку дена и апелираше до властите.   View this post on Instagram   A post shared by Shakira (@shakira) „Неприфатливо е …

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е мајката да го изгуби своето дете поради бруталност Read More »