Tag : Ангела Ѓорѓиевска

Вести Македонија Слајдер

Ангела Ѓорѓиевска осудена на 19 години затвор за убиството на Пино

Горан Наумовски
Скопјанката Ангела Ѓорѓиевска денеска од Кривичниот суд е осудена на 19 години затвор за нејзина вмешаност во убиството на 26-годишниот Пинета Секондо – Пино. Според...
Вести Македонија

Сведочење на таткото на обвинетата во судењето за убиството на Пино Секондо: „Не знаевме дека Фуркан ѝ е дечко“

Слободен печат
На денешното рочиште за убиството на Пино Секондо, таткото на обвинетата Ангела, Златко Ѓорѓиевски, сведочеше како сведок на одбраната. Обвинителката Лидија Раичевиќ го праша што...
Вести Македонија

Георгиева: Фуркан рече дека убиле човек

Сведокот Анета Георгиева во исказот пред судот за случајот со убиството на Пино Секондо рече дека во декември 2018 година дошле кај неа во 6...
Вести Македонија

Трпковска тврди: Обвинетата Ангела ми беше сомнителна уште првиот ден

Имав две деца. Сега имам само едно. Едното дете ми е убиено, изјави со солзи во очите Маја Трпковска, мајка на убиениот Пино Секондо. –...
Вести Македонија

Ѓорѓиевска: Не сум виновна за смртта на Пино

Разбрав за што сум обвинета. Не се чувствувам виновна за кривичното дело бидејќи ништо од тоа што е наведено во обвинението не сум го сторила...
Вести Македонија

Трпковска верува дека ќе има правда за нејзиниот убиен син Пино

Горан Наумовски
Ако има правда во Македонија, вистинска правда, верувам дека обвинетата Ангела Ѓорѓиевска ќе биде казнета. Верувам дека нејзината казна нема да биде пример само за...
Хроника

Полицијата ги сопрела Али и Ангела неколку часа по убиството на Пино

Патрола на сообраќајната полиција ги сопрела Ангела Ѓорѓиевска и Али Фуркан неколку часа откако го убиле Пинета Секондо, додека со автомобилот „опел аскона“ на Фуркан...