Tag : ана ивановиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Некогаш е потребна пауза“ – Сите мислат дека животот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер е како на филм, но таа не ја крие реалноста (ФОТО)

Слободен печат
Ана Ивановиќ, откако ја заврши професионалната кариера, во целост му се посвети на семејството, сопругот Бастијан Швајнштајгер и двајцата синови Лука и Леон. Иако ужива...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајорка, луксузна јахта и тие: Новите фотографии од Ана Ивановиќ со сопругот и синчето се неодоливи (ФОТО)

Слободен печат
Се сончаа, се смееа и фамилијарно уживаа во прекрасниот ден… Тенисерката Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер повторно беа уловени од папараците додека одмараа на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Слободен Печат
Прекрасната тенисерка Ана Ивановиќ беше забележана на една плажа во Мајорка, каде што уживала во друштво на семејството. Сопругата на германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот – Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната српска тенисерка е „уловена“ на прошетката со синовите Леон и Лука на одморот во Шпанија. Ана Ивановиќ е во брак со фудбалерот Бастијан Швајнштајгер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Ивановиќ: Не можам да замислам подобар пример од Бастијан за нашите синови!

Слободен Печат
Откако Ана Ивановиќ се појави во светот на спортот маѓепса многумина со нејзината природна убавина, дамски став и одмереност. Поради сето тоа, таа стана пример...
Еспресо

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер ги регистрирале децата во Завод за интелектуална сопственост

Слободен печат
Лука и Леон Швајнштајгер Ивановиќ се регистрирани како заштитен знак на инвестициската компанија на нивниот татко. Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер ги регистрирале децата во...
Жена Магазин

Ана Ивановиќ објави фотографија од роденденот, а вниманието го привлекоа нејзините неверојатни нозе! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ, вчера го прослави својот 32 роденден, а за да и го разубави денот, нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер, со прекрасна порака...
Жена Магазин Останатo Спорт

Решава судоку, малку е суеверна и навива за Партизан, а денеска Ана Ивановиќ слави роденден (ФОТО)

Слободен печат
Додека ужива во заслужената тениска пензија и во друштвото на своите омилени момчиња – сопругот Бастијан и нивните два сина, Ана го прославува 32-от роденден,...
Останатo Спорт

На Ивановиќ и недостасува тенисот

Слободен печат
Поранешната прва  тенисерка на ВТА ранг листата, Ана Ивановиќ во интервју за „Tenis verhaus“ вели дека често размислува за својата кариера која ја прекина на...
Жена Магазин

ДАЛИ Е МОЖНО? Погледнете како изгледа АНА ИВАНОВИЌ една недела по породувањето

Слободен печат
Ана Ивановиќ пред една недела стана мајка по вторпат, а таа и Бастијан сè уште не откриваат како ќе се вика малечкото момченце. Ана за...