16 C
Скопје

Tag : ана ивановиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ на својот инстаграм -профил објави фотографија на која позира со нејзината мајка Драгана. Имено, Ана вчера го честиташе Денот на мајката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ана и Бастијан со празнична погача го честитаат Божиќ

Слободен печат
Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер испратија божиќна честитка и со фотографија покажаа како го слават Божиќ во нивниот дом. Поранешната тенисерка и поранешниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Ивановиќ откри како ги воспитува децата: Им забранив да гледаат телевизија

Слободен печат
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ ретко зборува за својот приватен живот, а сега во емисијата „Sportlight“ откри како таа и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ги воспитуваат синовите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ана и Бастијан позираат покрај новогодишната елка во нивниот дом

Слободен Печат
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер украсија елка во нивниот дом пред која позираа подготвени за новогодишните празници. Славната двојка со нетрпение...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Ивановиќ откри која е нејзината омилена храна, одговорот ги воодушеви сите

Слободен Печат
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ (33) одговараше на прашања од нејзините обожаватели на својот Инстаграм профил. Еден од најинтересните одговори беше токму за храната. Обожавателите ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нозе за медал: Фустанот на Ана Ивановиќ се помрдна и ни откри малку повеќе!

Слободен Печат
Славната тенисерка Ана Ивановиќ веќе подолго време не се занимава со „белиот спорт“, но и покрај тоа може да се пофали со феноменална линија што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кратки панталончиња и затегнат стомак: Тенисерката Ана Ивановиќ позираше во спортска комбинација, а ова е поводот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Иако се повлече од тенисот, некогашната прва тенисерка во светот, Ана Ивановиќ не престанува со спротските активности. Имено, убавата Србинка позираше во кратки панталончиња и...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер уживаат на непозната дестинација: И на родителите со најмногу љубов некогаш им е потребна пауза

Слободен печат
Од моментот кога станаа пар, српската тенисерка Ана Ивановиќ и германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер постојано се под будното око на јавноста. Иако и двајцата ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ на својот инстаграм-профил со фановите сподели интересни модни инспирации. Првиот стајлинг кој за помалку од 24 часа доби повеќе од 40...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На копачките напишал „душо“ и го ставил знамето на нејзината земја: Како започна љубовната приказна на Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ (ФОТО)

Слободен Печат
Српската тенисерка Ана Ивановиќ која има освоено голем број на титули неколку пати е прогласена за најубавата спортистка на светот, на 12 јули 2016 година...