Tag : американска морнарица

Вести Свет Слајдер

Американската морнарица заплени три ирански ракети и 150 противтенковски проектили

Слободен печат
Воен брод на американската морнарица заплени оружје за кое се верува дека е од ирански „дизајн и производство” и вклучува 150 противтенковски проектили и три...
Вести Свет

Сенатор од Флорида ѝ честиташе роденден на американската морнацица со фотографија од руски нуклеарен брод (ФОТО)

Слободен печат
Преземањето на фотографии од интернет често пати може да предизвика многу недоразбирања, а американскиот ветеран и конгресмен од Флорида, Брајан Маст, ја плати цената и...