6 C
Скопје

Tag : александар васоски

Спорт Фудбал

Вардар му подари роденденска победа на тренерот Васоски

Слободен печат
Продолжија возбудувањата во Првата македонска лига, на стартот од 12 коло денеска на Градскиот стадион во Велес екипата на Вардар триумфираше над Борец со 0:2...
Спорт Фудбал

Васоски поради смртен случај нема да го води Вардар на денешниот меч

Слободен печат
Како што информираат од фудбалскиот клуб Вардар, тренерот Александар Васоски нема да го води клубот во денешниот нов прволигашки натпревар. – Нашиот шеф на стручен...
Спорт Фудбал

Васоски: Со сплотеност на репрезентативците имаме големи шанси за финале!

Фидан Коминовски
Најдобрата македонска репрезентација в четврток (8 октомври) ќе ја продолжи борбата за пласман на наредното Европско првенство, а за тој историски успех ни се потребни...
Спорт Фудбал

Васоски: Декември ќе дојде „како утре“, апелирам да се среди ситуацијата во ФК Вардар!

Фидан Коминовски
На последниот лигашки дуел „црвено-црните“ предводени од тренерот Александар Васоски триумфираа против Беласица со 3:1. Головите во победничките редови беа дело на Мирчевски, Петровиќ и...
Спорт Фудбал

Вардарци скрпија солиден тим за подготовките

Слободен печат
Фудбалерите на Вардар денеска ги започнаа подготовките за новата сезона иако над главата им висат многу прашалници, поврзани со финансиската состојба но и иднината на...
Спорт Фудбал

Александар Васовски зборува за кризата во најтрофејниот фудбалски клуб: Можно е Вардар да не учествува во првенството

Благоја Георгиевски
Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар многу е веројатно да не учествува во Првата македонска лига што започнува на 9 август, вели неговиот тренер Александар Васоски....
Спорт Фудбал

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат
Александар Васоски, тренерот на Вардар, реагираше по одлуката на Управниот одбор на ФФМ да го прекине првенството без да прогласи шампион и да нема испаѓање....
Спорт Фудбал

Васоски бесен по елиминацијата: Ова ли е европска Шкендија?

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Александар Васоски е бесен по елиминацијата на „црвено-црните“ од Шкендија во Купот на Македонија поради мечот кој помина со инциденти и скандали....
Спорт Фудбал

Куп: „Црвено-црните“ со петарда против Саса

Слободен печат
На овој меч Александар Васоски им даде шанса на многу млади фудбалери кои ја оправдаа довербата и запишаа сигурна победа со доминантна игра. Резултатот беше...
Спорт Фудбал

Васоски: Идната сезона ќе имаме млада екипа!

Шефот на стручниот штаб Александар Васоски засега е задоволен од текот на подготовките според планираното. Екипата составена и од млади играчи, има мотив за работа,...