12.8 C
Скопје

Tag : Алцхајмер

Вести Здравје Свет

САД одобри нов лек за Алцхајмерова болест после 20 години

Слободен печат
Во контроверзна одлука, ФДА го одобри првиот нов лек за Алцхајмерова болест по скоро 20 години, пренесува „Си-Ен-Ен“. Американската управа за храна и лекови (ФДА)...
Вести Култура Слајдер

ВИДЕО I Немерливата моќ на музиката и трогателна снимка што остава без зборови: Последниот танц на балерината со Алцхајмер

Слободен печат
Снимка на некогашната примабалерина Марта Гонзалез, која нотите на „Лебедово езеро“ за момент ја оттргнаа од деменција од која патеше со години, неодамна стана вирална...