Tag : албанско знаме

Вести Ви Препорачуваме Регион

Амбасадорите го одбиваат албанското знаме, со Курти се фотографираат надвор од Самоопределување (ФОТО)

Слободен печат
Лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти, во неговата канцеларија продолжува да го држи само албанското национално знаме и никако да го признае знамето на Република...