Tag : активности

Вести Регион

Брнабиќ и Вархеји за динамиката на активности во процесот на пристапување во ЕУ

МИА Агенција
Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, денеска одржа онлајн состанок со Европскиот комесар за проширување и соседство, Оливер Вархеји, јави дописникот на МИА од Белград....
Вести Македонија Слајдер

Денот на Европа 9 Мај и годинава се одбележува во екот на пандемијата, но со бројни онлајн активности

МИА Агенција
Денот на Европа 9 Мај и оваа втора година по ред се одбележува во екот на пандемијата на Ковид-19. Поради рестрикциите, во Брисел и годинава...
Свет

САД ја повикува Русија да престане со своите „непромислени и агресивни активности”

МИА Агенција
Државниот секретар на САД Ентони Блинкен ја повика Русија да престане со своите „непромислени и агресивни активности” против Украина. Овие коментари Блинкен ги даде при...
Вести Скопје

Шилегов: Скопјани ќе добијат ослободен јавен простор на кејот „13 Ноември“

Слободен печат
Градоначалникот  Шилегов  денеска одговарајќи на советничко прашање детално го објасни проектот за уредување на кејот „13 Ноември“, на потегот од градскиот плоштад до улицата „Стив...
Вести Свет

По одлуката на Европскиот суд за недоследности во постапките за азил: „Фронтекс“ ги прекинува сите операции во Унгарија

Слободен печат
Европската агенција за заштита на границите „Фронтекс“ соопшти дека ги прекинува сите операции во Унгарија по одлуката на Европскиот суд на правдата што дојде како...
Вести Македонија

Активности за деца и родители во домашни услови за време на ЕДУИНО Игратон

Слободен печат
Креативниот предизвик за играње и учење преку селектирани активности и игри наменети за деца од 3 до 10 годишна возраст – ЕДУИНО Игратон беше успешно...
Вести Свет

Активен на Твитер, не и пред камери: Трамп исчезна од јавноста повеќе од една недела

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп се нема појавено во јавност повеќе од една недела, информира factbe.se, сајт каде се изложени сите говори, твитови и политички иницијативи на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Од која возраст може да ги вклучиме децата во домашните активности и во кои активности

Слободен печат
Доверувањето на децата на едноставни домашни работи ги прави поодговорни, понезависни и самоуверени. На децата треба да им доверуваме домашни задачи бидејќи на тој начин...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО+ВИДЕО: Весел караван – 11-члено семејство патувачки музичари кое функционира совршено!

Слободен печат
Запознајте го семејството со патувачки музичари од Сан Франциско, кое и покрај бројноста и разликата во годините функционира совршено. Иако во нивниот дом секојдневно е...
Вести Свет

Лавров: Деструктивните активности на САД носат тензии во различни делови на светот

Слободен печат
Москва и Пекинг сметаат дека деструктивните активности на Вашингтон доведуваат до зголемување на тензиите во различни делови на светот, изјави денеска рускиот министер за надворешни...