2 C
Скопје

Tag : агенција за млади и спорт

Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Интервју | Вероника Костовска: Секој спорт по себе си носи предизвик, така и каратето!

Фидан Коминовски
Веб изданието на „Слободен печат“ направи ексклузивно интервју со најдобрата спортистка на Македонија за 2020 година, Вероника Костовска. Во четвртокот Агенцијата за млади и спорт...
Останатo Спорт

Фудбалерот Пандев и каратистката Костовска спортисти на годината 2020

Слободен печат
Вечерва Агенцијата за млади и спорт ги избра најдобрите спортисти за 2020 година во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. За најдобар спортист беше прогласен Горан...
Останатo Слајдер Спорт

Младиот Дамјановски е три години шампион, но не е на листата за ваучери!

Слободен печат
Најмладиот мотокрос натпреварувач кој доаѓа од Битола, Антонио Дамјановски веќе трипати се закити со титулата шампион на Македонија. Но, тоа не е доволно годинава да...
Останатo Спорт

Одложено Отвореното национално првенство, АМС ќе ги средува состојбите во пливањето

Зоран Спасоски
Отвореното национално првенство во пливање кое требаше да се одржи од 12-14 февруари (петок-недела) е одложено поради пандемијата на коронавирусот и новиот британски сој кој...
Останатo Слајдер Спорт

ФОТО: Ивановски не можеше да поверува, па АМС ја исправи грешката!

Слободен печат
Покрај објавувањето на листите на спортските клубови и националните федерации, денеска Агенцијата за млади и спорт ја објави и листата на Активни спортисти кои исто...
Останатo Спорт

АМС ја објави листата на спортски клубови кои добија ваучери

Слободен печат
Согласно ранг листите и бодовите доставени од страна на националните спортски федерации, Агенцијата за млади и спорт ги објави на својата веб страна Листите за...
Спорт Фудбал

АМС нема да го признае Собранието на ФФМ

Слободен печат
Агенцијата за млади и спорт нема да го признае Собранието на Фудбалската федерација на Македонија кое е закажано за 14. март годинава. Од АМС сметаат...
Спорт Фудбал

Допис од УЕФА и ФИФА во врска со спорот меѓу АМС и ФФМ!

Слободен печат
Повторно покажувајќи ја својата транспарентност, отвореност и посветеност за вистинските фудбалски вредности, Фудбалската федерација на Македонија како што најави на прес – конференцијата одржана на...
Ракомет Спорт

Мојсовски: Сугестија од АМС, што повеќе да има застапеност на жените во УО на РФМ!

Слободен печат
Во текот на денешното редовно Изборно собрание на Ракометната федерација на Македонија беа споделени и предлози, сугестии.. Една од нив дојде од Агенцијата за млади...
Спорт Фудбал

Сејдини до Мојсовски: Треба да се срамиме од начинот на кој постапуваат одредени наши институции!

Слободен печат
Ви го пренесуваме интегралниот текст од обраќањето на претседателот на Фудбалска федерација на Македонија на прес – конференцијата по повод известувањето од Агенцијата за млади...