Tag : 33

Останатo Спорт

33 причини зошто Ѓоковиќ е најдобар тенисер на сите времиња! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ (33) повторно својот роденден го слави како најдобар тенисер на светот… Поради пандемијата на коронавирус во прекин се тениските натпреварувања, но Србинот одлично...
Некатегоризирано

Кога најмоќната блогерка го слави 33-от роденден, се буди во море од цветови – дури и во карантин (ФОТО)

Слободен печат
Италијанката Кјара Ферањи, една од најпопуларните блогерки во светот, а покрај тоа и модна дизајнерка и ТВ лице, вчера го прослави својот 33. роденден. Иако...