Tag : 2019

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Многумина не веруваа дека таа е најубавата жена за 2019 година – Но не е се во изгледот! (ФОТО)

Слободен печат
Можеби не ги исполнува сите наметнати „стандарди за убавина“, но оваа актерка дефинитивно има неверојатна внатрешна убавина. Џенифер Гарнер (47) минатата година беше прогласена за...
Вести Економија

Лани за пет отсто зголемен бројот на деловни субјекти

Слободен печат
Во текот на минатата година во земјава имало 75.914 активни деловни субјекти, што според објавените податоци на Државниот завод за статистика, тој број бележи раст...
Вести Свет Слајдер

Светот во 2019 година: Природни катастрофи и воено-политички тензии

Слободен печат
Торнада и пожари, протести во Хонгконг и земјите на Јужна Америка, штрајкови во Франција, еколошки маршеви ширум светот, глад, војна и миграција, пукање во Нов...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ПЕЧАТ 2019: Кои беа најважните настани на македонската политичката сцена во годината која изминува?

Оставивме уште една година зад нас. На крајот од годината вообичаено го отвараме тефтерот за да видиме низ што се сме поминале. А таму речиси...
Забава Магазин

Што најмногу се пребарувало на „Гугл“ во 2019: Во фокусот суперхероите, спортот и „Игра на тронови“ (ВИДЕО)

Слободен печат
„Низ целата историја, светот е во потрага по херои. Годинава потрагата по херои, суперхерои и херои од секојдневието се случуваше низ целиот свет“, порачаа од...
Вести Македонија

Подгответе ги носиите, ќе се избираат зет и невеста

Слободен печат
Месната заедница Галичник како организатор на традиционалната манифестација Галичка свадба објавува оглас за избор на зет и невеста за Галичката свадба 2019 година, која ќе...