• трик

ВИДЕО | Неверојатен трик како јагодите да останат свежи и до две недели

Во ек е сезоната на за многумина омиленото овошје. Јагодите се вкусни, одлични за здравјето, но имаат и една „маана“, многу брзо можат да пропадна – веќе по еден до два ден од купувањето стануваат меки и без свежина. Меѓутоа, тиктокерката Стеф Џиглиоти, воодушевила повеќе од милион луѓе кога го споделила својот едноставен трик со …

ВИДЕО | Неверојатен трик како јагодите да останат свежи и до две недели Read More »