13 C
Скопје

Tag : Стево Пендаровски.

Вести Македонија

Пендаровски: Банките треба да имаат свои редарски служби

Претседателот Стево Пендаровски на денешната прес-конференција наведе дека во рамки на Централниот кризен штаб се размислува сите банки и сите приватни стопански субјекти да бидат...
Вести Македонија

Граѓанско помирување, втемелено врз правда и одговорност, порача шефот на државата

МИА Агенција
Карактерот на еден народ се вреднува според предизвиците со кои има храброст да се соочи. За време на Втората светска војна, граѓаните на Македонија имаа...
Вести Македонија

Обраќање на претседателот Пендаровски (ВО ЖИВО)

Горан Наумовски
Директен пренос од манифестацијата по повод Илинден во Вила Водно. Свој говор ќе има и шефот на државата Стево Пендаровски. 2-ри Август – Ден на...