• појадок

ФОТО | Омлет за храбри ранобудници

Затоа што појадокот е најважниот оброк во денот, за утринава ви предложуваме да приготвите вкусен сочен омлет, но надополнет со неколку различни вкусови кои ќе ви бидат одлично будење. Потребно за 2 лица: 4 јајца 100 мл млеко малку сол бибер 6 листови сланина на коцки 200 гр рендан кашкавал неколку ливчиња свеж спанаќ. Подготовка …

ФОТО | Омлет за храбри ранобудници Read More »