• полицајци

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања по инцидентот со полицајците

Портпаролот на владејачката СДСМ, Дарко Каевски, по приведувањето на Ивица Б. кој бил дел од тимот обезбедување на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кажа дека со овој пример, опозициската партија секојдневно го покажува своето вистинско насилничко и криминално лице, и дека доволни биле само неколку денови од нивното влегување во техничката Влада за да се …

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања по инцидентот со полицајците Read More »