• нов зеланд

ВИДЕО | „Децата врескаа“: Драматични снимки од потопот на Нов Зеланд

Трет ден по ред, продолжија разорните поплави на Нов Зеланд, кои според властите, досега однеле четири животи. Обилните дождови што ја зафатија земјата предизвикаа порои, лизгање на земјиштето и уништени патишта. Снимките ја покажуваат разорната моќ на поплавите, најтешки во земјата во последните децении. Оукленд, најголемиот град во земјата со 1,6 милиони жители, и натаму …

ВИДЕО | „Децата врескаа“: Драматични снимки од потопот на Нов Зеланд Read More »