• нба

ВИДЕО | Сакндалозен потег на Дончиќ во поразот на Далас

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига балканските ѕвезди беа во центарот на вниманието, а посебно се истакна Лука Дончиќ со скандалозна гестикулација која може да му донесе сериозна суспензија. Во натпревар со драматична завршница Далас беше поразен од Голден Стејт со 125:122. Дончиќ на 1.7 секунда до крајот имаше обид да поентира и да изнуди …

ВИДЕО | Сакндалозен потег на Дончиќ во поразот на Далас Read More »