• макс верстапен

Ред Бул со новиот болид најавува напад на Ф1 титулата!

Екипата на Ред Бул денеска го промовираше својот болид „РБ16“ со кој ќе се обиде да ја прекине доминацијата на Мерцедес во Формула 1. По пат на социјалните мрежи беше претставен болидот, Макс Ферстапен веќе ги проба перформансите на Силверстоун. Ред Бул нема Ф1 титула од 2013. година, а оттогаш шампион беше Мерцедес, во конкуренцијата …

Ред Бул со новиот болид најавува напад на Ф1 титулата! Read More »