18 C
Скопје

Tag : „Ласкарци”

Вести Македонија Слајдер

Судење за „Ласкарци”: Возачот не зборел на мобилен, нешто друго му го одвлекло вниманието

МИА Агенција
Возачот на автобусот на „Дурмо турс” што се преврте кај Ласкарци, не разговарал на мобилен телефон и не задремал, но можно е да се завртел...
Вести Македонија

Нови рочишта за „ТНТ”, „Талир 2″ и „Ласкарци”

МИА Агенција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за случаите „ТНТ”, „Талир 2″ и „Ласкарци”. Предметот „ТНТ” го води судијата Огнен Ставрев,...