• комити

„Комити“: Вардар организациски е една обична нула, потпросечен второлигашки тим

Фудбалерите на Вардар не успеја сезонава да се вратат во елитата, иако беа блиску до остварување на целта во Втората лига – Запад. Скопските „црвено-црни“ триумфираа над Кораби во Дебар, воедно им требаше и победа на Силекс против Воска Спорт, но мечот во Кратово заврши реми. Верните „Комити“ кои и во добро и во лошо …

„Комити“: Вардар организациски е една обична нула, потпросечен второлигашки тим Read More »