• камион

ВИДЕО | Во близина на граничниот премин Блаце се превртел камион

На граничниот премин „Блаце“ попладнево се случила тешка сообраќајна несреќа. Камион шлеперр се превртел покрај патот, засега нема информации за повредени лица. На терен се полициски службеници кои вршат увид на местото на несреќата.