• домови

Пожар утрово изгоре до темел четири бараки во Гостивар, осум семејства останаа без домови

Во пожар што избувна рано утрово на улицата „Илинденска” во Гостивар, целосно изгореа четири бараки. Во огнената стихија нема настрадани. Според првичните информации на жителите и очевидци, огнот се појавил утрово околу 5 часот и брзо се раширил. Од огнот настрадаа домовите на осум семејства од кои најголемиот дел се социјални случаи. Непознати се причините …

Пожар утрово изгоре до темел четири бараки во Гостивар, осум семејства останаа без домови Read More »