• венецуела

Спречен атентат врз претседателот на Венецуела, Николас Мадуро

Претседателот на парламентот на Венецуела, Хорхе Родригез изјави дека неговата Влада спречила планиран атентат со беспилотни летала врз претседателот Николас Мадуро. Родригез рече дека четири дронови полетале на 22 јуни со цел да го нападнат Мадуро, за време на церемонијата на отворање на новиот споменик по повод 200 години од битката кај Карабоб, пренесува германската …

Спречен атентат врз претседателот на Венецуела, Николас Мадуро Read More »