• бостон селтикс

ВИДЕО: Голден Стејт повторно е шампион во НБА, по четврти пат во осум години „воините“ гo креваат шампионскиот пехар

Кошаркарите на Голден Стејт вориорс по седми пат во историјата се шампиони во НБА лигата, а до последниот пехар дојдоа преку Бостон селтикс. „Воините“ во шестиот натпревар во големото финале со 103:90 славеа во „ТД Гарден“ и со вкупни 4-2 во победи дојдоа до четвртата титула во последните осум сезони. Првиот трофеј „воините“ го освоија …

ВИДЕО: Голден Стејт повторно е шампион во НБА, по четврти пат во осум години „воините“ гo креваат шампионскиот пехар Read More »