• бела куќа

Портпаролот Џон Кирби од Пентагон се сели во Белата куќа

Портпаролот на Пентагон Џон Кирби ќе се пресели во Белата куќа и ќе стане дел од главниот комуникациски тим на американскиот претседател Џозеф Бајден, објавија медиумите во САД. Дел од главниот тим за комуникација со медиумите се и портпаролката на Белата куќа Џен Псаки и Кејт Бедингфилд. Пентагон одби да ги коментира наводите на американските …

Портпаролот Џон Кирби од Пентагон се сели во Белата куќа Read More »