• ајакс

Ајакс сака да го врати Луис Суарез во Амстердам

Луис Суарез по истекот на договорот го напушти Атлетико Мадрид и во моментов ги разгледува пристигнатите понуди, а наскоро се очекува да добие и од клубот кој го прослави во Европа. Откако самиот фудбалер потврди дека нема намера да се враќа во Јужна Америка и да игра за Ривер Плата, вечерва поголем број медиуми објавија …

Ајакс сака да го врати Луис Суарез во Амстердам Read More »