• аеродром

Аеродромот во Милано ќе го носи името на Берлускони

Вицепремиерот на Италија, Матео Салвини, изјави дека аеродромот Малпенса во Милано ќе го носи името на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони. Салвини изјави дека Управниот одбор на италијанската Национална управа за цивилно воздухопловство ENAC вчера го одобрил барањето поднесено од регионот Ломбардија пред една година. Конечната одлука е на министерот за инфраструктура и сообраќај и …

Аеродромот во Милано ќе го носи името на Берлускони Read More »