• аба лига

Сега е официјално, македонскиот репрезентативец Вајли ќе игра во АБА лигата

Натурализираниот македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли, од денеска и официјално е нов кошаркар на вицешамионот во АВА лигата лигата, Будуќност. Оваа вест ја потврди менаџерот на кошаркарот, Мишко Ражњатовиќ. Вајли во Будуќност пристигнува на барање на новиот тренер Александар Џикиќ, кој во минатото седеше и на клупата на македонската репрезентација. – Полека, но сигурно станувам Балканец. …

Сега е официјално, македонскиот репрезентативец Вајли ќе игра во АБА лигата Read More »