9.2 C
Скопје

Стружанец нападнал вработен во хотел со железна шипка

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Т.Н.(31) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Тој, на 04.04.2020 во 12:30 часот, по вербална расправија со вработен во хотел во Струга, го нападнал со железна шипка.

Прочитајте и...  Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Поврзани вести

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Остави Коментар