18 C
Скопје

Tag : стружанец

Хроника

Стружанец починал во Скопје во стан на пријател

Слободен печат
Ноќеска, после полноќ, во СВР Скопје, од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека на вечерта околу 22.00 часот, на Н.Ш.(48) од Струга, додека...
Хроника

Стружанец нападнал вработен во хотел со железна шипка

Слободен печат
ОВР Струга поднесе кривична пријава против Т.Н.(31) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или...
Хроника

Стружанец повреден на улица во Скопје

Синоќа во МВР е пријавено дека во Скопје, на улицата „Димитрие Чуповски“, возило „мерцедес“ управувано од Е.Ј. (38) од Скопје, удрило во 17-годишен пешак од...
Хроника

Кривична пријава за стружанец кој пукал во дебарското село Џепиште

Слободен печат
Кривична пријава заработи жител на струшкото село Октиси кој пукал на домашна веселба во дебарското село Џепиште. -Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Хроника

Стружанец крадец во време на полициски час

Стружанец кривично ќе одговара бидејќи го прекршил полицискиот час, а е откриено дека извршил кражба во основното училиште „Браќа Миладиновци“. Стружанецот Т.Н. (31) во неделата...
Вести Македонија

Стружанец избегал од домашна самоизолација

Горан Наумовски
Стружанец доби кривична пријава за прекршување на мерките за самоизолација поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здраствените прописи за време...
Вести Хроника

Стружанец криел оружје и муниција

Полицијата до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.В.(41) од Струга. Тој е осомничен дека незаконски чувал огнено оружје. Во пријавата пишува дека на...
Хроника

Кривична за Стружанец кој бесправно градел зграда

Слободен печат
Во Струга е поднесена кривична пријава против 58-годишен маж со иницијали И.А. (58), од струшкото село Радолишта, бидејќи постоеле сомненија дека бесправно градел зграда. Според...
Хроника

Татко пријавил дека стружанец извршил полов напад врз неговата ќерка

Слободен печат
Педесет и две годишен стружанец на 26.08.2019 во 19.30 часот во ПС Струга,  пријавил дека дваесет и четиригодишен жител од с.Подгорци, струшко, извршил полов напад...