Стружанец крадец во време на полициски час

Стружанец кривично ќе одговара бидејќи го прекршил полицискиот час, а е откриено дека извршил кражба во основното училиште „Браќа Миладиновци“.

Стружанец кривично ќе одговара бидејќи го прекршил полицискиот час, а е откриено дека извршил кражба во основното училиште „Браќа Миладиновци“.

Стружанецот Т.Н. (31) во неделата во 16.35 часот, за време на ограничувањето на движењето на граѓаните, при контрола за доследно спроведување на мерките за ограничено движење за време на полицискиот час и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус, полициските службеници го затекнале пријавениот на улицата „Боро Хаџиески Путе“ во Струга.

По дополнително преземени мерки, констатирано е дека тој, ден претходно извршил тешка кражба во ОУ„Браќа Миладиновци“ во Струга, од каде, по насилно влегување, противправно одзел повеќе видoви на машини и апарати.

Прочитајте и...  Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат

Полицајци од Тетово добиле закани во два инциденти

Слободен печат

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина