2 C
Скопје

Стружанец крадец во време на полициски час

Стружанец кривично ќе одговара бидејќи го прекршил полицискиот час, а е откриено дека извршил кражба во основното училиште „Браќа Миладиновци“.

Стружанец кривично ќе одговара бидејќи го прекршил полицискиот час, а е откриено дека извршил кражба во основното училиште „Браќа Миладиновци“.

Стружанецот Т.Н. (31) во неделата во 16.35 часот, за време на ограничувањето на движењето на граѓаните, при контрола за доследно спроведување на мерките за ограничено движење за време на полицискиот час и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус, полициските службеници го затекнале пријавениот на улицата „Боро Хаџиески Путе“ во Струга.

По дополнително преземени мерки, констатирано е дека тој, ден претходно извршил тешка кражба во ОУ„Браќа Миладиновци“ во Струга, од каде, по насилно влегување, противправно одзел повеќе видoви на машини и апарати.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Поврзани вести

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Слободен печат

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Остави Коментар