Странец починал во Струга - Слободен печат

Странец починал во Струга

Седумдесет и тригодишен маж од Тирана без знаци на живот ноќеска било донесено на Интерното одделение во Општата болница во Струга.

СВР Охрид денеска соопшти дека 10 минути по полноќ од Итната помош на Интерното одделение без значи на живот бил пренесен Ф.С. (73) од Тирана, Албанија.

По извршен лекарски преглед на телото на починатиот не биле забележани траги на насилство

Прочитајте и...  Директорот на болницата во Вухан почина од коронавирус

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

20 + оне =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат