Старица тешко повредена откако паднала од ескалатор

Стари лица / Фото: Marina Kovacevic / Alamy / Alamy / Profimedia

Во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ синоќа е донесена старица која била тешко повредена откако падната од ексалатор, информира МВР.

-На 17.08.2020 во 14.30 часот во СВР Скопје од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив била донесена Ф.Д.(70) од Скопје, која се здобила со тешки телесни повреди во маркет на ул.„Козле“, додека се движела со електричниот ескалатор- наведуваат од МВР во дневниот билтен.

Полициски службеници извршиле увид на местото на настанот.

Видео на денот