Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Екипата на КК Гостивар по денешната промена на челната позиција, донесе уште една важна одлука за екипата, Марјан Србиновски и во следната сезона ќе биде главен тренер.

Поранешниот селектор имаше понуди од неколку екипи, но на крајот одлучи да ја прифати понудата на Гостивар и во наредната сезона да ја предводи екипата од клупата.

„И во новата сезона со истиот предводник! И покрај повеќето понуди, Марјан Србиновски останува лојален на КК Гостивар за да го продолжи тоа што го започна во својот роден град, а можеби и да биде предводник на нешто многу поголемо оваа сезона“, објави КК Гостивар на официјална фејсбук-страница.

I vo novata sezona, so istiot predvodnik! I pokraj poveketo ponudi, Marjan Srbinovski ostanuva lojalen na KK Gostivar za…

Publiée par KK Gostivar 1954 sur Mardi 2 juin 2020

 

Прочитајте и...  Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Прочитај повеќе

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат