Смртна казна за убиецот на девојката на Ештон Кучер

За убиството на Ешлин Еверлин, поранешната девојка на актерот Ештон Кучер, американцеот Мајкл Гарџиоло е осуден на смртна казна.

Тој покрај убиството на Ешлин е осуден и за уште две сторени убиства и за еден обид за убиство. По долгите и тешки судења поротата во судот во Лос Анџелес го прогласи за виновен.

Судот му одреди смртна казна, а претходно во мај оваа година за овој случај сведочеше и самиот Кучер, кој ја раскажа трагичната сцена која ја затекнал во нејзиниот дом, кога дошол на договорениот состанок а низ прозорецот во куќата видел црвени дамки на подот, но не се посомневал мислел дека станува збор за црвено вино, а бидејќи Ешлин не му одговарала на повиците тој заминал од пред вратата.

Таа наредното утро била пронајдена во бањата прободена со 47 убоди од нож.

Девојката Михаела Марфи, која на Гарџиоло успеала да му побегне, ја одигра главната улога во разрешувањето на овој случај, кога на сведочењето раскажа како тој ја нападнал со нож додека таа спиела.

Адвокатите на Гарџиоло се обиделе да го одбранат велејќи дека судот нема доволно докази, но и одбраната ја темелеле врз основа на неговата здравствена состојба, односно поседување на еден вид на амнезија.

Прочитај повеќе

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат