Славниот Трини Лопез почина од коронавирусот! (ФОТО)

Познатиот американски пејач Трини Лопез почина на 11 август, 2020 година на 83 годишна возраст од коронавирусот.

Авторот на песната „If I Had Hammer“ и „ Lemon Tree“, кои беа хитови во 60-те години, како и актертот кој се прослави во филмот „The Dirty Dozen“, почина како последица од коронавирус.

Веста ја потврди неговиот текстописец и бизнис-партнер Џо Чавира.

 

View this post on Instagram

 

We’re sad to hear of the death of #TriniLopez (1937–2020) — chart-topping singer and guitarist, actor in #TheDirtyDozen (1967)

A post shared by getTV (@gettv_official) on

Ова дуо неодамна ја сними песната „If By Now“, која имаше за цел да помогне на банките за храна за време на пандемијата од коронавирусот.

Прочитајте и...  Несреќната судбина и мистериозната смрт на Амелија Ерхарт, прва жена во историјата која го прелетала Атлантскиот океан

– Тој почина од нешто против кое се обидуваше да се бори – рекол Чавира.

Од славниот музичар се опростија и Дејв Грол од бендот „Foo Fighters“, кој на твиер напиша следно:

– Денеска светот за жал изгуби уште една легенда, Трини Лопез. Трини не само што остави преубава музика, туку несвесно помагаше да се обликува звукот на „Foo Fighters“.

Поврзани вести

Ен Хатавеј прозборе за животот во изолација и за сите предизвици што ги донесе пандемијата

Слободен Печат

Пет работи што треба да ги направите кога ќе влезете дома за да се заштитите од коронавирусот

Слободен печат

ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

Слободен Печат

Колку долго смеат да се користат капките и спрејовите за нос?

Слободен печат

Вистината за куркумата: Дали овој магичен зачин навистина лекува и може секој да го консумира?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 30 ноември: Не се плашете да сонувате големи соништа, понекогаш тие се остваруваат

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian