Скопјанка почина откако во нејзиниот дом избувнал пожар

Полиција/ фото: МВР

На 19.10.2021 во 07:34 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Македонско-косовска бригада“ настанал пожар во куќа, во која била пронајдена почината Р.С.(81) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт од задушување со чад.

Извршен бил увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Видео на денот