7 C
Скопје

Синот на славниот супермодел Стефани Сејмур почина на 24 години

Хери Брант, синот на супермоделот Стефани Сејмур и бизнисменот Питер Брант, почина на 24 години како последица на предозирање.

Хери со зависноста од наркотици се борел неколку години. Меѓутоа, овој пат ја изгубил битката бидејќи починал од предозирање, се наведува во соопштението кое го пренесува „The New York Times“.

„Засекогаш ќе бидеме тажни што животот му го уништи таа подла болест. Тој постигна многу за своите 24 години, но никогаш ќе немаме прилика да видиме уште колку работи Хери можеше да направи“, напиша неговото семејство и додаде:

„Хери не беше само наш син. Беше прекрасен брат, сакан внук, грижлив пријател… Беше креативна, моќна душа полна со љубов која внесе светлост во срцето на многу луѓе. Беше навистина убава личност и одвнатре и однадвор“, се вели во соопштението.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harry Brant (@harry_brant)

Хери беше модел, снимаше за Вог, а работеше и на ревијата за Балмејн. Со неговиот брат објави унисекс линија на шминки, а како тинејџер пишуваше за магазинот „Interview“, кој го поседуваше неговиот татко Питер.

Прочитајте и...  Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

Хари и неговиот брат – често опишани како машка верзија на богатите славни сестри Парис и Ники Хилтон – беа познати лица на најжешките забави во Њујорк и секогаш присутни од првите редови на врвните меѓународни ревии.

За милионерот Питер Брант, ова не е прва трагична загуба на син. Рајан Брант, синот од првиот брак со Сандра Брант, почина во 2019 година на 48-годишна возраст.

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар