Силуван затвореник во КПД „Идризово“

Затворот во Идризово, Фото: МИА

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Вчера во 16.05 часот, 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27 минатиот месец, околу полноќ, во Казнено-поправната установа „Идризово”, со помош на Д.П.(27) од Скопје, Р.Е.(36) од Битола (исто така затвореници) извршил обљуба врз него. 

Според пријавеното, тој бил сместен во иста ќелија со сторителите. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот