27.8 C
Скопје

Силуван затвореник во КПД „Идризово“

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Вчера во 16.05 часот, 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27 минатиот месец, околу полноќ, во Казнено-поправната установа „Идризово”, со помош на Д.П.(27) од Скопје, Р.Е.(36) од Битола (исто така затвореници) извршил обљуба врз него. 

Според пријавеното, тој бил сместен во иста ќелија со сторителите. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Слободен печат

Приведен дилер од Битола, пронајдени кокаин и марихуана

Слободен печат

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Слободен печат

Возач на мопед повреден во сообраќајка во Неготино

Слободен печат

319 санкционирани возачи во Скопје, 83 за брзо возење

Слободен печат

Жител на Дебар тешко ранет со огнено оружје

Слободен печат

Остави Коментар